Zobu implanti — kas tie ir un kādas priekšrocības sniedz

zobu implanti

Zobu implanti ir dabīgā zoba aizstājēji, ko var izmantot zobu zaudēšanas gadījumā. Zobu implanti tiek izmantoti arvien vairāk, kā arī tie jau kļuvuši par mūsdienīgas zobārstniecības ikdienu, lai spētu nodrošināt to pakalpojuma kvalitāti, kādu pacienti vēlas.

Trūkstošo zobu aizstāšana līdz šim biežāk notikusi ar zobu protēzēm. Tas ir bijis pietiekami labs risinājums daudzas desmitgades, lai sniegtu gan estētisko, gan funkcionālo risinājumu zaudētu zobu gadījumā. Bet tehnoloģijas un iespējas attīstās, arī zobārstniecībā ienāk inovācijas, ka strauji izmaina to, ko ārsts spēj pacienta mutē paveikt.

Zobu implanti ir viens no šādiem risinājumiem, ko arvien labāk iepazīst arī Latvijā, kā arī arvien biežāk izvēlas paši pacienti, neskatoties uz to, ka zobu implanti cenas ziņā ir dārgāki par parastajām protezēšanas metodēm. Zobu implantu pamatā ir titāna skrūve, kas tiek ievietota žokļa kaulā, bet uz skrūves pēc tam tiek modelēts zobs, kas nav atšķirams no dabīgā zoba.

Par zobu implantiem, to iespējām lasiet: https://www.apinesklinika.lv/pakalpojumi/kirurgija/.

Esam apkopojuši galvenās priekšrocības, kas piemīt zobu implantiem.

  • Netiek bojāti blakus esošie zobi

Lai ievietotu tradicionālās protēzes vai tiltus, kas aizstātu trūkstošos zobus, nepieciešams slīpēt blakus esošos zobus. Zobu implanti ļauj no tā izvairīties, jo nav vajadzības jebkādā veidā ietekmēt blakus esošos zobus. Jebkura iejaukšanās traumē šos zobus, pakļaujot lielākam bojāšanās riskam.

  • Funkcionāli un vizuāli atgādina dabisku zobu

Zobu implanti gan funkcionāli, gan vizuāli pilnībā atgādina dabiskus zobus. Tie sniegs maksimālu komfortu un labāko vizuālo risinājumu, kāds ir iespējams, aizvietojot trūkstošus zobus. Lai gan zobu implanti cenas ziņā ir dārgāki par citiem risinājumiem, tomēr tiem dod priekšroku tieši tāpēc, ka tie rada dabiskajam zobam līdzvērtīgu sajūtu, izskatu un funkcionalitāti. Nav izteiktās svešķermeņa sajūtas mutē, kas ir ar protēzēm.

  • Implantus var ievietot jebkurā vecumā

Zobu implanti ir piemēroti jebkura vecuma pacientam, kurš zaudējis savus pastāvīgos zobus jebkādu iemeslu dēļ. Tas ļauj atgūt skaistu smaidu gan jaunietim, kurš zaudējis zobus sportā vai traumas rezultātā, gan sirmgalvim, kura zobus “paņēmis” vecums.

  • Zobu implants ir neizņemama restaurācija

Zobu implantu būtiskā atšķirība no protēzēm ir tā, ka tie nav izņemami. Zobs tiek veidots uz titāna skrūves, kas ieaugusi kaulā, kurai apkārt apaugušas smaganas. Nav jāsatraucas, ka mākslīgie zobi izkritīs, traucēs, nepiemērotā brīdī radīs neestētisku skatu. Zobu implanti nekur nevar pazust, tie nesalūst un ir nerada liekas raizes kopšanas dēļ.

  • Lietošana ir ērta, sajūta dabiska

Pacienti, kuri izvēlējušies implantus, apgalvo, ka ar tiem jūtas kā ar dabiskajiem zobiem. Pat vēl labāk, jo implanti ir estētiskāki un veselāki par pašu zobiem. Ēšanas laikā implanti nerada nekādu diskomfortu un ierobežojumus, nav jāsatraucas, ka cietāka pārtika kaut ko salauzīs, kā tas ir ar protēzēm.

  • Var aizstāt arī zobu grupu

Ar zobu implantu palīdzību sekmīgi var aizvietot ne tikai atsevišķus zobus, bet arī veselu zobu grupu. Izvēlētā pieeja un titāna skrūvju daudzums atkarīgs no zobu novietojuma un arī kaula stāvokļa, kurā jāievieto skrūves. Parasti implantologs atrod labāko estētisko un funkcionālo risinājumu, lai atjaunotu pacienta zobus. Iespējama pat pilnīga zobu restaurācija, ja zaudēti visi zobi. Ar implantu palīdzību iespējams realizēt visneiedomājamākos ārstēšanas plānus, panākot vislabākos rezultātus, kas liek ar prieku vērties spogulī.