Zero waste vannasistabā — daži noderīgi risinājumi

zero waste

Bezatkritumu jeb zero waste dzīvesveida, kurš gūst arvien lielāku popularitāti, pamatā ir vēlme pakāpeniski samazināt savu radīto atkritumu daudzumu. Izmantot materiālus, ko var šķirot, ir labi, bet vēl labāk izmantot katru iespēju atkritumus konkrētajā situācijā neradīt nemaz.

Mājā ir divas vietas, kur rodas visvairāk atkritumu, — virtuve un vannasistaba. Šoreiz par otro. Tāpēc piedāvāja dažus padomus, kā var samazināt vannasistabā radītos atkritumus. Protams, tas prasa arī izmaiņas dzīvesveidā, bet ne uzreiz ir jāievieš viss, jāskatās, ko var integrēt savā ikdienā, kas šķiet pieņemami.

  • Izmantot daudzreiz lietojamās plāksnītes kosmētikas noņemšanai

Liela daļa sieviešu ikdienā izmanto kosmētiku, tāpēc vannasistabā noteikti ir vates plāksnītes, ko izmanto kosmētikas noņemšanai. Tās ātri tērējas un rada lielu apjomu atkritumu. Kāda ir alternatīva? Var izmantot speciālu mikrošķiedras drāniņu kosmētikas noņemšanai, kā arī nopirkt vai uzšūt daudzreiz lietojamās plāksnītes no auduma. Tās var izmazgāt, izžāvēt un lietot ļoti ilgi.

  • Skūties ar metāla skuvekli vai izmantot citas alternatīvas

Skujas gan vīrieši, gan sievietes. Vienreiz lietojamie skuvekļi ir milzīgs plastmasas apjoms, kas nonāk atkritumos. No tā var izvairīties, izvēloties metāla skuvekli, kam tikai maina žileti. Sievietes var izvēlēties arī kādus no modernajiem matiņu likvidēšanas veidiem. Tāda ir, piemēram, lāzerepilācija, kas matiņus likvidē uz ilgu laiku, ar laiku tie pazūd vispār.

Vairāk par lāzerepilāciju uzziniet:

http://eraesthetic.lv/pakalpojumi/lazerepilacija-ar-aleksandrita-lazeri-candela-gentlelase-pro.

  • Vairāk izmantot ziepes — arī matiem un ķermenim

Cik daudz šampūna un kondicioniera pudeles gadā izmetat atkritumos? Arī šeit ir risinājumi — izmantot matu mazgāšanai šampūnziepes, glabāt tās metāla trauciņā. Tas ir tas pats šampūns, tikai bez ūdens un plastmasas.

Par zero waste matu kopšanu lasi:

http://www.seekthesimple.com/2017/09/15/zero-waste-un-minimalistu-matu-kopsana/.

  • Tīrīt virsmas ar sodu un etiķi vai pirkt izlejamos tīrīšanas līdzekļus

Cik daudz dažādu tīrīšanas līdzekļu ir jūsu mājā? Tā ir gan liela nauda, gan daudz plastmasas atkritumu. Ar gandrīz visiem mājsaimniecības tīrīšanas darbiem labi tiek galā soda un etiķis. Ja tas nav pa prātam, pērciet izlejamos tīrīšanas līdzekļus savā iepakojumā.

Kā tīrīt ar sodu un etiķi:

http://praktiski.la.lv/vienmer-pa-rokai-uzkopsanai-ideali-lidzekli-etikis-soda-citronu-sula-un-ozamais-spirts/.

  • Izmantot bambusa zobu birstīti

Zobu birste jāmaina ik pēc trijiem mēnešiem. Katra no tām vidē paliek simtiem gadu. Izvēloties bambusa birstīti, pēc lietošanas to var kompostēt vai sadedzināt.