Vairs nekādu vienreizlietojamo skuvekļu!

skin care

 

Pēdējos gados esmu mainījusi savu dzīvesveidu, sākot vairāk domāt par dabu, tās saudzēšanu un sevis radītā atkritumu apjoma būtisku samazināšanu. Viena no vietām, kur apjomīgi esmu samazinājusi atkritumus, ir vannasistaba. Skaistumkopšanas produktus pērku dabai draudzīgos iepakojumos vai pildu trauciņos atkārtoti, kā arī izmantoju dažādas ierasto līdzekļu alternatīvas. 

Bet atsevišķs stāsts ir tieši par skuvekļiem un maniem matiņu likvidēšanas paradumiem. Ilgus gadus es ar matiņiem cīnījos tikai ar skuvekli. Ik pēc pāris dienām izmantoju vienu skuvekli un pēc tam izmetu to miskastē. Ja paskaita, cik pa desmit gadiem skuvekļu esmu izmetusi atkritumos, mati aiz šaumām ceļas  stāvus! Ko es darīju? Es sāku izmantot skuvekli ar maināmu asmeņa daļu. Tas ir parasts metāla skuveklis, kuram mainu žiletes. Sākumā bija grūti to lietot, bieži sagriezos, bet ar laiku iemācījos noskūties ļoti labi. Līdz ar to biju ievērojami samazinājumi atkritumu apjomu, ko izmetu. 

Tomēr tagad esmu spērusi soli tālāk. Cīņa ar matiņiem ikdienā vairs nav nepieciešama. Mans risinājums bija lāzerepilācija. Pagājušajā gadā izgāju lāzerepilācijas kursu, kā rezultātā matiņi tagad vairs gandrīz neataug. 

Lāzerepilācija sniedz ilgstošu efektu, jo iznīcina matiņa sakni. Tagad man lāzerepilācija jāveic tikai 1-2 reizes gadā kā profilaktiska procedūra, lai saglabātu iegūto gludās ādas efektu. Šogad, kad lāzerepilācijas efekts jau ir stabils, esmu sajūsmā, jo man vispār nav jādomā par apmatojumu. Jebkurā brīdī esmu gatava pludmalei, baseina apmeklējumam vai romantiskam vakaram ar mīļoto cilvēku.

Lāzerepilāciju es veicu klīnikā eraesthetic.lv, ko man ieteica darba kolēģe. Viņa jau bija kliente un izmēģinājusi lāzerepilāciju. Tāpēc man bija tiešas atsauksmes. Iespējams, es tāpat vien nebūtu tam saņēmusies. Jā, sākumā lāzerepilācija izmaksāja dārgāk, jo vajadzēja iziet pilnu kuru. Tās bija sešas procedūras ik pēc vairākām nedēļām. Procedūru skaits katram var būt atšķirīgs. Man vajadzēja vairākas, lai sasniegtu labu rezultātu. 

Es ieteiktu ikvienam, kurš izmanto matiņu likvidēšanai vienreizlietojamos skuvekļus, padomāt, cik daudz plastmasas atkritumus jūs radāt savas dzīves laikā. Es nelieku visiem veikt lāzerepilāciju, bet vismaz padomāt, kā samazinat atkritumu apjomu. Viens no variantiem ir jau minētais metāla skuveklis ar maināmām žiletēm. Ja tas šķiet pārāk ekstrēmi, tad vismaz varat iegādāties skuvekli, kam ir maināmas galviņas, tās, kas nav vienreizlietojamas un labi kalpo vairākas nedēļas.