Vai Tu šogad jau apmeklēji šos veselības speciālistus?

adult-doctor-girl-355934

Prieks, ja jūties vesels un Tev ir laba imunitāte, kas aiztaupa nepatīkamās slimošanas reizes, it īpaši gada vēsajos mēnešos. Tomēr arī tiem, kuri jūtas veseli, ik gadu vai reizi pāris gados ir nepieciešams apmeklēt dažus veselības speciālistus. Kāpēc? Jo labas veselības pamatā vajadzētu būt profilaksei. Tas ļauj būt slimībai soli priekšā. Veicot preventīvus pasākumus, varam sev aiztaupīt gan daudz laika, gan izdevumu, gan rūpju.

Ģimenes ārsts

Ģimenes ārsts ir tas, kurš kopumā seko līdzi savu pacientu veselībai un māk atpazīt dažādus nevēlamus signālus, kas varētu liecināt par kādām saslimšanām, nepieciešamību veikt pārbaudes, doties pie kāda cita speciālista. Tāpēc ieteicams vismaz reizi gadā apmeklēt savu ģimenes ārstu, lai veiktu profilaktiskas pārbaudes. Vislabāk, ja ārsts nozīmē analīzes pilnai asins ainai, kas ļaus pārliecināties, ka visi vitāli svarīgie veselības rādītāji atbilst normai. Kāpēc tas ir svarīgi? Jo ir daudzas saslimšanas, kas noris bez sāpēm un citiem simptomiem. Tās klusībā attīstās un liek par sevi manīt tikai vēlīnā stadijā, kad ārstēšana jau ir daudz grūtāka.

Ginekologs 

Katrai sievietei jau no pusaudžu vecuma reizi gadā jādodas pie ginekologa, lai veiktu rūtīnas pārbaudes, kas ļauj pārliecināties, ka reproduktīvā veselība ir labā stāvoklī. Sievišķā veselība ir sieviešu spēks, jo viņām ir tā dabas dotā dāvana iznēsāt un dzemdēt bērnus, tāpēc viņām jārūpējas, lai ķermenis būtu vesels. Tāpat ginekologs reizi gadā pārrunās ar pacienti kontracepcijas jautājumus, noņems analīzes, lai pārbaudītu uz dzemdes kakla vēzi un citām saslimšanām. Ar ginekologu sieviete var droši pārrunāt visus intīmās veselības jautājumus, kas viņai ir aktuāli.

Urologs

Urologs nav tikai vīriešu ārsts, pie šī ārsta dodas arī sievietes, ja ir kāda uroloģiska rakstura sūdzības. Bet vīriešiem pēc pusmūža ir paaugstināti riski saskarties ar uroloģiskām un prostatas problēmām, kas var gan izpausties kā urīna nesaturēšana, gan dzimumspēju traucējumi. Tāpat palielinās arī riski saskarties ar prostatas vēzi. Lai savlaicīgi pamanītu nelabvēlīgas izmaiņas, pie urologa vīriešiem pēc 50 vajadzētu doties regulāri, lai pārbaudītu prostatu. Ja ir kādas sūdzības par urinēšanu, dzimumorgāniem un to funkcionēšnau, tad urologs jāapmeklē pēc iespējas ātrāk.

Zobu higiēnists

Zobu higiēnists ir tas speciālists, kuram jāļauj vismaz reizi gadā veikt jūsu mutē ģenerāltīrīšanu. Zobu higiēnists regulāri jāapmeklē jau kopš pirmsskolas vecuma un līdz pat sirmam vecumam. Zobu higiēnists jāapmeklē neilgi pirms zobārsta apmeklējuma. 

Šajā rakstā varat iepazīties ar būtiskākajiem iemesliem, kāpēc jāapmeklē zobu higiēnists: http://valmiera.pilseta24.lv/zina?slug=butiskakie-iemesli-kapec-regulari-jaapmekle-zobu-higienists-09749daea0/1841965.

Zobārsts

Zobārsta regulāra apmeklēšana noteikti aiztaupīs daudz raižu, sāpju un izdevumu. Labāk bojājumus novērst vēl tad, kad tie ir niecīgi, nevis tad, kad jau pastāv iespēja zaudēt kādu zobu. Zobārsts uzraudzīs mutes veselību, arī sniegs rekomendācijas par kopšanu, palīdzēs atrast piemērotākos veidus, kā aizstāt trūkstošos zobus. Zobārsts arī jāapmeklē jau kopš mazotnes un katru gadu. Ja ir nepieciešamība, tad, protams, var to darīt biežāk.