Pārkreditācija – kad un kāpēc tādu veikt

calculation-calculator-cash-34502

calculation-calculator-cash-34502

Pārkreditācija ir viens no finanšu pakalpojumiem, kas tiek piedāvāts kā risinājums tad, ja vairs neapmierina sava esošā kredītsituācija. Pārkreditācija var būt piemērots risinājums dažādās situācijās gan privātpersonām, gan juridiskām personām.

Pārkreditācija ir savu finanšu līgumsaistību pārcelšana pie cita aizdevēja, iegūstot jaunus aizdevuma nosacījumu. Tāpat pastāv iespēja pārkreditācijas procesā arī saņemt papildu aizdevuma summu, ja aizdevējs to uzskata par iespējamu, balstoties klienta maksātspējā un kredītvēsturē.

Ir vairāki iemesli, kāpēc būtu vērts padomāt par pārkreditācijas iespēju kā labāko risinājumu.

Mainījusies maksātspēja

Aizdevuma līgumi bieži vien ir noslēgti uz daudziem gadiem. Tāpēc var būt tādas situācijas, kad sākotnējā maksātspēja kādu apstākļu ietekmē mainās, līdz ar to vairs nav iespējams segt kredītu vai kredītus tādā apjomā, kā tas ticis darīts līdz šim. Šādā situācijā pirmais solis ir vērsties pie sava aizdevēja, lai meklētu abpusēji izdevīgu risinājumu. Tomēr nereti aizdevēji nav pretimnākoši un nevēlas panākt pretī klientam, piedāvājot kādus risinājumus viņa mainītajā maksātspējas situācijā. Tādā gadījumā pārkreditācija ir izeja no sarežģītās situācijas. Atrodot pārkeditētāju, kurš piedāvā elastīgākus un izdevīgākus nosacījumus, izdosies atbrīvoties no līgumsaistībām ar esošo kredītdevēju.

Kredītnosacījumi nav izdevīgi

Dzīvē situācijas ir dažādas. Kredīti tiek noformēti ar lielām cerībām un nākotnes plāniem. Gadās arī, ka sava maksātspēja tiek pārvērtēta. Tāpat, ja nauda vajadzīga steidzami, reizēm nākas piekrist līguma nosacījumiem, kas nemaz nav tik izdevīgi. Arī šāda situācija nav nolemtība, ar ko mūžīgi jāsamierinās. Kredītņēmējam ir tiesības mainīt savu aizdevēju un ar savām kredītsaistībām doties tur, kur viņam šķiet finansiāli izdevīgāk.

Vēlaties samazināt izdevumus par kredītsaistībām

Protams, ka ikviens labprāt mazāk maksātu par savu aizdevumu. Finanšu tirgus mainās, tāpēc kredītņēmējiem ir jābūt vērīgiem un jāseko aktualitātēm. Ja kopumā tirgū procentu likmes samazinās, tad ir iespēja arī savu sen noformēto kredītu, kuram ir citi aizdevuma nosacījumi, pārkreditēt un iegūt sev daudz izdevīgāku risinājumu. Galu galā varēs ietaupīt naudu, samazinot ikmēneša maksājumu un kopējo aizdevuma summu. Protams, lai saprastu, cik izdevīga būs pārkreditācija, iepriekš jāveic aprēķini, lai izlemtu par labāko risinājumu.

Vēlaties saņemt papildu aizdevumu

Pārkeditācijas procesā nereti ir iespējams vienoties ar jauno aizdevēju par papildu aizdevuma summu, kas tik iekļauta kopējā aizdevumā. Esošās kredītsaistības tiek pārkreditētas ar citiem aizdevuma nosacījumiem, kā arī piešķirta papildu aizdevuma summa. Tas ir izdevīgs risinājums, ja tiek pārkreditēti juridisko personu aizdevumi, jo papildu summu var ieguldīt uzņēmuma attīstībā vai citos plānos. Protams, tas, vai būs iespējams saņemt esošajām kredītam klāt vēl naudu, atkarīgs no daudziem faktoriem, ko izvērtēs aizdevējs, kurš veiks pārkreditāciju.