Kā atļauties mājas remontu un labiekārtošanu?

adult-banking-blur-1288483Ikvienu māju skar laika zobs. Māja vienmēr prasīs finansiālus ieguldījumus un darbu. Tomēr pienāk brīži, kad jādomā ne tikai par vienkāršiem ikdienas un kosmētiskiem darbiem, bet par nopietnāku remontu vai pat atjaunošanu, lai varētu nodrošināt ēkai vēl ilgu mūžu un tās iemītniekiem komfortablu dzīvošanu.

Arī mana māja, ko biju mantojis no vecākiem, bet viņi mantojuši no saviem vecākiem, jau vairākas reizes bija remontēta un labota. Galu galā – tā nebija nekāda jaunā. Tomēr nu bija pienācis tas brīdis, kad mājai vajadzēja pārtapt jaunā veidolā – mūsdienīgai, šī gadsimta ērtībām atbilstošai. To, protams, nevar noliegt.

Tikai viens jautājums – kā cilvēkam ar vidējiem ienākumiem atļauties šādu apjomīgu mājas remontu?

Remontēt pa posmiem un ilgi?

Pirmais variants, ko biju izdomājis – ik pa dažiem mēnešiem atlikšu naudas summu, par kuru veikt kādu konkrētu darbu mājā. Tādā tempā man mājas remonts varētu ilgt vairākus gadus. Tas nozīmē, ka ilgstoši būtu jāsamierinās ar neērtībām. Tāpat ir arī daudzi tādi darbi, kas ēkā jāveic saskaņoti un reizē, lai māja joprojām būtu apdzīvojama. Nē, ar šādu variantu tomēr nebiju mierā, tāpēc nācās domāt par citām iespējām.

Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu

Galu galā pēc ilgākas apdomāšanās un konsultēšanās ar dažiem ekspertiem, nonācu pie secinājuma, ka izdevīgākais variants būs kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Es savu māju ieķīlāšu, lai iegūtu lielāku naudas summu, ar kuras palīdzību īsākā laikā veiktu pamatīgu ēkas remontu. Pēc tam vairāku gadu laikā kredītu atmaksāšu ar saprātīgiem ikmēneša maksājumiem.

Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu, protams, ir atbildīgs solis, tāpēc es to rūpīgi apdomāju un arī veicu aprēķinus, lai izvēlētos sev izdevīgāko kreditēšanas piedāvājumu. Galu galā kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu tika noformēts pie aizdevēja “Latvijas Hipotēka”.

Kāpēc tieši pie šī aizdevēja? Jo man patika viņu attieksme un pretimnākšana. Man tika izveidots individuāli pielāgots piedāvājums, kā arī saņēmu tiešām izdevīgu procentu likmi un man piemērotu aizdevuma termiņu.

Jau iepriekš biju aprēķinājis, cik daudz naudas vajadzēs remontdarbiem. Tādu summu arī aizņēmos, vairāk ne, lai sevi disciplinētu turēties pie izveidotā remonta plāna un izmaksām. Ja rastos papildu izdevumi, tad tos segtu no saviem iekrājumiem un ikdienas ienākumiem.

Vairāk par to, kā saņemt aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu, varat izlasīt šajā rakstā, kur apkopota būtiska informācija:

http://kokteilis.la.lv/ka-sanemt-aizdevumu-pret-nekustama-ipasuma-kilu/.

Dažas lietas, ko jāievēro, ja esi noformējis apjomīgu kredītu

  • Ievēro finanšu disciplīnu. Ikdienā jāseko labiem finanšu pārvaldības principiem, lai nepakļautu riskam savu maksātspēju. Šādā situācijā tam var būt nepatīkamas sekas – pat īpašuma zaudēšana.
  • Nekad nekavē kredīta maksājumus. Maksājumu savlaicīga veikšana ir ļoti svarīga, lai nerastos porblēmas ar aizdevēju un netiktu sabojāta kredītvēsture. Protams, kavētu maksājumu gadījumā aizdevējs var arī piemērot soda procentus.
  • Problēmu gadījumā, uzreiz sazinies ar aizdevēju. Ja nu tomēr radušies nepārvarami apstākļi, kas liedz laikus veikt maksājumus, tad uzreiz sazinies ar aizdevēju. Parasti viņi ir pretimnākoši un palīdz atrast abpusēji izdevīgu risinājumu.