Kā ar auto braukt ekonomiskāk

automobile-automotive-car-1073031

automobile-automotive-car-1073031

Vienmēr esmu bijusi pārliecināta kājām gājēja un sabiedriskā transporta izmantotāja, jo man tas bija ērti un neprasīja lielas izmaksas. Tomēr pirms neilga laika dzīves ritms iegrozījās tā, ka bija nepieciešams sava auto un autovadītāja apliecība. Tad nu iestājos autoskolā “Credo Autoprieks”. Kāpēc tieši šāda izvēle? Autoskola “Credo Autoprieks” atrodas netālu no manām mājām, kā arī biju dzirdējusi pozitīvas atsauksmes par šīs autoskolas pakalpojumiem. Tāpēc daudz nedomāju un pieteicos tieši autoskolā “Credo Autoprieks”.

Tā nu es sāku apgūt teorijas daļu autoskolā “Credo Autoprieks”. Tam man aizgāja pāris nedēļas. Pēc tam varēju uzsākt braukšanas nodarbības. Ai, cik es sākumā biju nobijusies. Rīgā satiksme un ielas taču ir diezgan trakas! Teikšu godīgi — man sākumā it nemaz nepadevās braukšana.

Paldies jāsaka pacietīgajam instruktoram, kuram bija patiesi labas pedagoģiskās iemaņas. Viņš man ne tikai vienkārši iemācīja braukt, bet galu galā es apguvu iemaņas, kā braukt tā, lai ekonomētu degvielu. Kāpēc man tas bija svarīgi? Jo es domāju gan par savu maciņu, gan par vidi kopumā, nevēlos lieki tērēt resursus.

Izvairīties no nevajadzīgas bremžu lietošanas

Katra strauja bremzēšana ir papildu degvielas patēriņš automašīnai, tāpēc vajag atbrīvoties no ieraduma bieži un it īpaši strauji bremzēt. Strauja bremzēšana ne tikai palielina degvielas patēriņu, bet arī var apdraudēt gan pašu un citus satiksmes dalībniekus.

Vienmērīga braukšana

Vislabāk, ja iemācās izmantot vienmērīgu braukšanas tempu, jo tad nebūs vajadzības strauji bremzēt (izņemot ārkārtas situācijas). Vislabāk izvēlēties pareizo ātrumu, kas labi iekļaujas kopējā satiksmē. Garākos gabalos ekonomiski ir izmantot kruīza kontroli.

Lietot iespējami augstāku pārnesumu

Augstāks pārnesums nozīmē zemākus apgriezienus un mazāku degvielas patēriņu. Līdz ko ir iespēja, izmantojiet augstāku pārnesumu. Vislabāk pat uzreiz pārslēgties uz augstāko, piemēram, no otrā uz ceturto pārnesumu, saudzējot pārnesuma kārbu no nevajadzīga nodiluma.

Ievērot pietiekamu distanci no priekšā braucošā auto

Pietiekamas distances ievērošana ir veids, kā izvairīties no negaidītām situācijām, spēt savlaicīgi novērtēt situāciju un pieņemt lēmumu, kā rīkoties. Pietiekama distance ļaus izvairīties no straujas bremzēšanas.

Plāno manevrus un maršrutu savlaicīgi

Paradums izbraukt savlaicīgi, plānot maršrutu vienmēr dod iespēju izvēlēties labāko ceļu, nesteigties, braukt vienmērīgi, neizmantot straujus manevrus.

Bez vajadzības nelietot elektroaprīkojumu

Elektroaprīkojums ir tas, kurš automašīnai rada papildu noslogojumu, arī palielinot degvielas patēriņu. Bez vajadzības nevajadzētu lietot elektroaprīkojumu.

Seko līdzi riepu spiedienam

Riepu spiedienu vajadzētu pārbaudīt regulāri, vismaz reizi mēnesī. Vajadzības gadījumā riepu spiediens jāatjauno riepu ražotāja noteiktajā apjomā. It īpaši pirms garāka ceļa. Braucot ar pazeminātu riepu spiedienu, būtiski palielinās degvielas patēriņš. Samazināts riepu spiediens ir arī apdraudējums auto vadāmībai un drošībai.

Nevadā liekus smagumus un jumta bagāžnieku

Jo smagāks auto, jo lielāka pretestība un degvielas patēriņš. Tāpat auto aerodinamiku pasliktina viss, kas atrodas uz auto jumta. Tie var būt velosipēda turētāji, tukšs jumta bagāžnieks utt. Ja neizmantojat šo papildu aprīkojumu, tad noņemiet tos nost, lai uzlabotu auto aerodinamiku un samazinātu degvielas patēriņu.