Dažas svarīgas lietas, kas jāzina, ja vēlas nēsāt kontaktlēcas

kontakt leces

Brīdī, kad acu ārsts konstatē redzes problēmas un iesaka izmantot redzes korekcijas līdzekļus, tad visbiežāk ir pacientam ir izvēle starp diviem variantiem — brillēm un kontaktlēcām. Ja brilles pazīst visi un tām ir jau sena vēsture, tad par kontaktlēcām zināms mazāk, tās pazīstamas ne visiem, par lēcām joprojām valda dažādi mīti un aizspriedumi, tāpēc šajā sarakstā vairāk tieši par kontaktlēcām.

Kāpēc nēsāt lēcas, kādas ir to priekšrocības

Domājot, kādu redzes korekcijas līdzekli labāk izvēlēties, svarīgi zināt par tām priekšrocībām, ko nodrošina kontaktlēcas. Un tās noteikti ir vairākas.

  • Kontaktlēcas neierobežo fiziskās aktivitātes un ļauj pilnībā izbaudīt kustību brīvību. Ar brillēm tas nav iespējams, jo tās var traucēt un arī saplīst.
  • Kontaktlēcas ikdienā netraucē un nav visu laiku jāseko to stāvoklim, nav jāuzmanās, lai nenokrīt, kāds neuzsēžas tām virsū vai citādi netraumē.
  • Kontaktlēcas un to lietošanas kvalitāti neietekmē laika apstākļi. Brilles tajā pašā laikā aizsvīst, tās regulāri jātīra.
  • Izvēloties kontaktlēcas, nav jādomā par to, kā izmainīsies vizuālais tēls. No malas neviens pat nepateiks, ka ir kaut kas mainījies, jo lēcas nav redzamas, tās neatšķiras no dabiskās acs virsmas.

Ar ko jārēķinās, sākot nēsāt kontaktlēcas

Sākot nēsāt lēcas, jāatceras par dažiem būtiskiem soļiem, ko noteikti nevajag aizmirst, citādi acis var tik pakļautas nevēlamai ietekmei, var rasties saslimšanas.

  • Obligāti jāapmeklē acu ārsts

Pirms sākt nēsāt kontaktlēcas, ir jāieplāno vizīte pie acu ārsta, jo tikai viņš var dot “zaļo gaismu” kontaktlēcām. Ārsts veiks acu pārbaudi un noteiks, vai acis ir veselas un piemērotas lēcu nēsāšanai. Tāpat acu ārsts arī sniegs noderīgu informāciju, kas attiecas uz lēcu lietošanu. No acu ārsta saņemsiet recepti, kurā būs norādīti kontaktlēcu parametri, kas vajadzīgi, lai nopirktu lēcas ar pareizo optisko korekciju.

  • Jāizvēlas sev piemērots lēcu veids

Ražotāji piedāvā vairāku veidu kontaktlēcas — vienas dienas, divu nedēļu, mēneša, toriksās un multifokālās kontaktlēcas. Vadoties pēc savām acu un dzīvesveida īpatnībām, jāizvēlas sev piemērotākās lēcas. Vislabāk konsultēties ar acu ārstu un optometristu, kuri sniegs konsultāciju un rekomendēs labāko izvēli. Lēmumu nevajadzētu pieņemt bez konsultācijas ar speciālistu.

Ir vēl arī krāsainās kontaktlēcas, ko var iegādāties gan ar, gan bez optiskās korekcijas. Krāsainās kontaktlēcas ļauj iegūt citu acu krāsu. Tāpat krāsainās kontaktlēcas arī paspilgtina dabisko acu krāsu. Ja grib iegūt īpašu efektu, var izvēlēties krāsainās kontaktlēcas ar dekoratīvo efektu jeb karnevāla tipa lēcas. Dažāda veida krāsainās kontaktlēcas varat iegādaties turpat, kur pērkat parastās lēcas.

  • Jāiegādājas lēcas un to aksesuāri

Pēc tam, kad ir saņemta recepte no acu ārsta un ir skaidrs, kāda veida lēcas vajadzīgas, atliek izvēlēties pārdevēju un veikt pirkumu. Drošāk būs izvēlēties ražotāju un pārdevēju ar atpazīstamību un labu reputāciju, lai izvairītos no iespējas tikt pie nekvalitatīvas preces. Jāatceras, ka jāpērk ne tikai lēcas, bet arī lēcu uzglabāšanas konteiners un lēcu kopšanas šķīdums.

  • Jāapgūst lēcu ielikšana un kopšana

Sākumā lēcu lietošana var nešķist tik vienkārša, kā gribētos, jo vajadzēs pierast pie to ielikšanas, kopšanas un higiēnas rituāliem. Bet jau pēc neilga laika visas šīs darbības kļūs par ieradumu, kas vairs nešķitīs apgrūtinošs un sarežģīts process. Arī pie brillēm sākumā ir jāpierod. Pierašanas laiks būs vajadzīgs arī ar lēcām.